• PODSUMOWANIE TURNIEJU WIEDZY O JĘZYKU POLSKIM

• W grudniu 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Turnieju Wiedzy o Języku Polskim. Ma on formę cyklu zadań wykonywanych przez chętnych uczniów.  Liczba zadań jest różnorodna, stopień trudności także. Turniej zakłada nie tyle sprawdzenie wiedzy i umiejętności, co jej stopniowe nabywanie.

Z tego powodu trwa kilka  tygodni, w zależności od liczby zaplanowanych zadań.  Każdy chętny uczeń otrzymuje pierwsze zadanie turniejowe, ale dopiero po jego wykonaniu może przystąpić do kolejnego. Punkty za cały cykl zostają zsumowane, aby wyłonić zwycięzcę. Podczas rozwiązywania zadań uczniowie mogą korzystać z dostępnych źródeł informacji, poszukiwać wiadomości na dany temat. Ważne, aby uczniowie się uczyli.
            W ścisłym finale Turnieju wzięło udział 6 uczniów.
            Wyróżnienia otrzymały:
            Anna Piątkowska
            Ewa Bobik
            Aleksandra Stankiewicz
            Wymienione uczennice wykonały największą liczbę zadań z pozytywnym wynikiem.
            Gratuluję i zapraszam za rok.

• ALE RADOŚĆ! CO ZA NIESPODZIANKA!!!

• Dzisiaj był wspaniały dzień, a to wszystko za sprawą PACZKI - NIESPODZIANKI od Laboratoria Przyszłości
            Przed Świętami Bożego Narodzenia wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji
            #ŚwiąteczneLaboratoria. Akcja miała na celu pokazanie swoich pomysłów na kreatywne wykorzystanie sprzętu od #LaboratoriaPrzyszłości przy składaniu życzeń!

Ekipa RadiO ArkadiO od razu przystąpiła do działania, bo bardzo lubimy wyzwania i dobrą zabawę!
            Efekty naszej pracy wysłaliśmy do organizatora akcji
            Laboratoria Przyszłości i udostępniliśmy nasz film w mediach społecznościowych oraz na szkolnej stronie internetowej.

Okazało się, że nasza praca bardzo spodobała się organizatorom, zostaliśmy laureatami i znaleźliśmy się w gronie najlepszych trzech szkół w Polsce, które przygotowały najciekawsze życzenia!
            DZIĘKUJEMY!
            W nagrodę otrzymaliśmy paczkę, a w niej niezwykłe upominki. Dodatkowo nasz świąteczny post wraz z życzeniami został opublikowany na profilu
            Laboratoria Przyszłości.

W paczce znalazły się wspaniałe upominki z nadrukiem logo programu
            Laboratoria Przyszłości tj. fartuchy, głośniki, notesy, kubki, breloczki-latarki, bidony, niezwykłe, bo przezroczyste kalkulatory i wspaniałe gry LABBLE, które podobnie jak słynne DOBBLE ćwiczą spostrzegawczość, refleks i percepcję, a gracze ścigają się, by jak najszybciej odnaleźć na  kartach takie same obrazki.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za docenienie naszej pracy i wspaniałe nagody!

Koordynator szkolny programu Laboratoria Przyszłości:
            Monika Kubica

• II MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM DLA KLAS I - IV

• W dniach 09 – 16.01.2023 roku w świetlicy szkolnej odbyły się II Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Wzięli w nich udział uczniowie z klas I - IV. W ramach rozgrywek odbyły się eliminacje, ćwierćfinały oraz półfinały i finały.

Do finału awans uzyskało trzech uczniów. Grano w nim systemem każdy z każdym.
            Nagrody otrzymał każdy uczeń, który uczestniczył w zawodach. Finansowo wsparła nas Rada Rodziców. Za co bardzo dziękujemy.
            W finale uzyskano następujące wyniki:

• Szymon Stefanowicz  – Alan Kapinus 2:0 (12:10, 11:9)
            • Antoni Kula – Alexander Urbanowski 2:1 (12:10, 9:11, 11:5)
            • Szymon Stefanowicz – Antoni Kula 2:1 (11:9, 8:11, 11:8)
            • Alan Kapinus - Alexander Urbanowski 1:2 (11:8, 10:12, 7:11)
            • Szymon Stefanowicz - Alexander Urbanowski 2:0 (11:6, 11:8)
            • Antoni Kula - Alan Kapinus 0:2 (5:11, 9:11)

Klasyfikacja końcowa:

Waldemar Pożarycki

Wszystkie zdjęcia na szkolnym Facebooku

• NASZYM ZNAKIEM ROZPOZNAWCZYM JEST PIĘKNE PISMO

• Niedawno w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Konkurs Ładnego Pisania. Jego celem było utrwalenie i sprawdzenie wiedzy i umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji polskiej, podkreślenie wagi czytelności i staranności zapisu, promowanie ładnego pisania piórem.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 14 uczniów z klas IV-VIII.
            Prace uczniów zostały ocenione według następujących kryteriów:
            -bezbłędność przepisania tekstu,
            -kształt liter,
            -rozmieszczenie tekstu na kartce,
            -odstępy między wyrazami i wersami wiersza.
            Doceniono nie tylko staranny, bezbłędny zapis na białej kartce papieru, ale również łączenie literek.
            Laureatką konkursu została Ewa Bobik.  Przyznano także dwa wyróżnienia uczennicom: Julii Kaliściak i Medvied Khrystyna. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do uczestnictwa w konkursie w kolejnym roku szkolnym.
            Brawa dla tych uczniów, którzy nie rezygnują z pióra i przywiązują wagę do pięknego zapisu.
            Szkoda, że w polskiej szkole nie ma takiego przedmiotu jak kaligrafia. Wówczas wszyscy ćwiczyliby piękne pisanie piórem.