• PEŁNA EMOCJI WYCIECZKA DO TEATRU

• Dnia 25 stycznia 2023 r. klasy 4a, 4b i 5a wybrały się na wycieczkę do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Katarzyna Kaliściak, Dorota Tołoczko, Renata Kunisz i Wioletta Rafałowicz. Uczniowie obejrzeli spektakl pt.,,Piękna i bestia”, którego reżyserem jest Andrzej Ozga. Przedstawienie powstało na motywach baśni Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. ​​​​​​

Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami, podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze, uwrażliwienie na piękno. Spektakl opowiadał o klątwie, która zadufanego w sobie księcia przemieniła w budzącego odrazę dzikiego zwierza. Ukazywał historię miłości uwięzionej pięknej dziewczyny i bestii. Pokazał, że tylko miłość może zdjąć zaklęcie i na powrót przemienić potwora w człowieka. Uczniom spodobały się kreacje aktorskie, choć dokonywali różnych wyborów.

Na pewno spektakl pozostanie długo w ich pamięci.

Wszystkie zdjęcia na szkolnym Facebooku

• ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI - SZKOLNY KONKURS POETYCKI

• Z okazji Światowego Dnia Poezji zapraszam do uczestnictwa w konkursie szkolnym na wiersz, którego motywem jest rodzina.
            Cel konkursu:
            - inspirowanie uczniów do aktywności twórczej, rozwijania talentów literackich, rozbudzania wyobraźni oraz kreatywności,
            - stworzenie uczniom możliwości prezentacji autorskich pomysłów.

W konkursie mogą wziąć udział jedynie prace autorskie, dotąd niepublikowane w Internecie, w książkach i czasopismach, nienagradzane w innych konkursach.
            Praca może być wzbogacona ilustracją/-ami wykonaną/ -ymi przez autora wiersza.
            Pracę należy przepisać na kartce formatu A4 ręcznie lub na komputerze.
            Oceny prac dokona komisja konkursowa, przyznając nagrody w dwóch grupach wiekowych:

• Klasy I-III,
            • Klasy IV- VIII.

Decyzje komisji są ostateczne.
            Prace uczniów zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły oraz w szkolnej gazecie "Arkadia".
            Termin dostarczenia pracy: 10.03.2023
            Zapraszam

• WIELKI QUIZ ORTOGRAFICZNY DLA KLAS IV-VI

• Zachęcam wszystkich uczniów z klas IV-VI do uczestnictwa w Wielkim Quizie Ortograficznym.
            Odbędzie się on 1 lutego 2023 r. o godzinie 8:00 w sali nr 9.

Aby wziąć udział w konkursie szkolnym, należy zgłosić się punktualnie w miejscu przeprowadzenia konkursu z własnym telefonem komórkowym. Niezbędny jest dostęp do internetu.
            Czas wykonywania zadania- około 20 minut.
            Serdecznie zapraszam

• CO NOWEGO W NASZEJ SZKOLE? SIĘGNIJCIE PO ,,ARKADIĘ”

• W bieżącym numerze szkolnej gazety:

• wspominamy czas związany z Bożym Narodzeniem,
            • prezentujemy uczniów, którzy zakwalifikowali się do konkursów przedmiotowych na etapie wojewódzkim,
            • opowiadamy o naszych kontaktach ze szkołami partnerskimi w związku z realizacją projektu eTwinning,
            • relacjonujemy założenie szkolnego radia,
            • prezentujemy twórczość uczniowską.

Polecamy!
            Arkadia_styczen_2023.pdf