• KOLEJNA ODSŁONA DNIA SPRZĄTANIA BIURKA

• Dzień Sprzątania Biurka to także okazja do uporządkowania swojego miejsca nauki. Uczniowie klasy 1a uporządkowali swoje stoliki i po dzień dzisiejszy utrzymują na nich porządek. Z kolei uczniowie klasy 4b opisali swoje wymarzone biurko i przedstawili je w formie rysunku.

Z pewnością biurko jest bardzo ważnym meblem dla uczniów, o czym świadczą ich wypowiedzi:
            ,,Bardzo lubię pracować przy swoim biurku. Jest wygodne i wszystko co niezbędne do pisania się na nim znajduje. Jest to dla mnie miejsce, przy którym uwielbiam czytać książki, pisać swoje pamiętniki. Widok przez okno sprawia, że jestem zrelaksowana i mogę swoją twórczość przelać na kartki pamiętnika”.
            ,,Chciałabym mieć takie biurko, które jest ładne, mieści dużo rzeczy i sprawia, że mam wszystko pod ręką”.
            ,,Takie biurko to spełnienie moich marzeń. Dużo się uczę i odrabianie lekcji przy takim meblu byłoby samą przyjemnością. Bardzo bym się ucieszyła, gdybym do takiego wymarzonego biurka dostała super wygodny fotel”.
            Zmotywowani uczniowie  starają się dbać o porządek na swoich biurkach.
            Warto podkreślić, że akcje szkolne uczą:

• współpracy całą społeczność szkolną,
            • autoprezentacji indywidualnych uczniów,
            • pracy nad sobą.

Dbanie o porządek na biurku to nasza wspólna sprawa.

Wszystkie zdjęcia na szkolnym Facebooku.

• LET’S EXPLORE ENGLISH TOGETHER!

• To tytuł innowacji pedagogicznej realizowanej w naszej szkole. Celem jej jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez stosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz praktyczne wykorzystanie znajomości języka obcego w realizacji różnorodnych zadań.

Realizując cele założone programie innowacji podjęliśmy międzynarodową współpracę z nauczycielami i uczniami szkół:

Debi Academi Mersin z miasta Erdemli na południu Turcji, nad Morzem Śródziemnym,

Paso a Paso School z Saragossy, stolicy Aragonii w północno-wschodniej Hiszpanii,

Arili Ortaokulu z Findikli – Rize na północy Turcji, nad Morzem Czarnym.

W ramach współpracy uczniowie wymieniają się listami w tradycyjnej postaci papierowej, jak również wysyłane są one pocztą elektroniczną. Poza tym, organizujemy też spotkania uczniów na żywo online, gdzie mają oni okazję ćwiczyć swój język mówiony w praktyce.

Nauczyciele realizujący innowację: D.Fossa, M. Zalech, J.Fossa

• FIRST LETTERS

• W ramach realizacji innowacji pedagogicznej  Let's explore English together uczniowie klas drugich i trzecich napisali swoje pierwsze listy w języku angielskim. Dzieci bardzo zaangażowały się w pisanie oraz ozdabianie swoich prac.

Było to dla nich niesamowitą frajdą jak również możliwością użycia nauczanego języka obcego w praktyce. Listy zostały wysłane do szkół partnerskich w Turcji i Hiszpanii.
            Danuta Fossa