• CZYTAMY FRAGMENTY ,,MIKOŁAJKA” I PROMUJEMY LEKTURĘ

• Klasa 4b w poniedziałek 9 stycznia 2023 r. wzięła udział w tzw. dniu głośnego czytania. Była to pierwsza akcja czytelnicza wymienionej klasy, która zapoczątkuje szereg działań promujących czytanie lektur szkolnych. Uczniowie wezmą udział w projekcie, którego celem będzie nauka myślenia, poprawa koncentracji, poszerzenie wiedzy, ułatwienie nauki, wskazywanie alternatywnego sposobu na spędzenie wolnego czasu.

Podczas zajęć zaangażowani uczniowie zadbali o stroje i rekwizyty, które dość swobodnie łączą się z treścią książki, przenoszą nas w miejsce i czas trwania utworu. Uczniowie pamiętali o modulowaniu głosem i zwracaniu uwagi na znaki przestankowe, ćwiczyli dykcję i pokonywali swój strach przed publicznym wystąpieniem.  Czwartoklasiści podkreślali, że zajęcia stwarzały możliwość trenowania głośnego czytania, angażowały  ich w przygotowanie akcji, integrowały zespół klasowy i były urozmaiceniem codziennych lekcji.
            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które uwieczniły naszą akcję czytelniczą.

• (NIE)ZWYKŁA MATEMATYKA, CZYLI MATEMATYCZNE ŚNIADANIE NA LEKCJACH TECHNIKI

• Uczniowie z klasy 5b i 6b przygotowali zdrowe śniadanie, w którym królowały figury geometryczne i pomysłowe kształty kanapek. Z przyniesionych przez siebie produktów wyczarowali kolorowe kanapki, na których pojawiły się liczby, znaki działań i figury geometryczne, wykrojone z pieczywa, plasterków sera, jajek i warzyw.

Przy okazji przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania.
            Te smaczne prace uczniowie wykonali w ramach innowacji matematycznej pt. (Nie)zwykła matematyka, moduł Przepyszna matematyka.
            Monika Kubica

• ZIMOWY SWETER

• Szóstoklasiści wykonali kolejne zadanie z modułu ZIMA. Tym razem były to zimowe sweterki. Prace okazały się różnorodne i bardzo ciekawe.
            Monika Kubica
          • KSIĄŻKA TWOIM PRZYJACIELEM – KONKURS BIBLIOTECZNY

• W grudniu uczniowie z klas 1- 4 uczestniczyli w konkursie ogłoszonym przez bibliotekę szkolną pt.” Książka Twoim Przyjacielem”.  W czytelni powstała wystawa prac plastycznych uczniów. Komisja w składzie: Pani Dorota Podbereska i Renata Kunisz  wybrały najciekawsze prace.

I miejsce zajęła Aleksandra Bałko z klasy 3a, drugie miejsce ex aequo zajęły: Pola Szkadun z klasy 1a oraz Lena Grzebalska z klasy 4c, III miejsce zdobył Julian Komaniecki z klasy 3a. Jury wyróżniło także pracę Alana Skibniewskiego z klasy 3b.
            Na podsumowaniu konkursu wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe i słodycze.
            Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do udziału w konkursach.
            Opracowanie: Renata Kunisz