• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SP2

          • 14 października przypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty, w dniu tym uczniowie chcą podkreślić, jacy są oni dla nich ważni i potrzebni. W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej 13.10.2023r . Zgromadziliśmy się na uroczystym apelu w hali sportowej. Złożyliśmy życzenia Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom obsługi. Chcąc, by nasze słowa pozostały w ich sercach - przekazaliśmy każdemu z nich symboliczne czerwone, papierowe serca, z życzeniami.

            Nauczyciele zostali też obdarowani własnoręcznie wypiekanymi goframi w kształcie serca. Przygotowaniem upominków zajął się Samorząd Uczniowski. Wszyscy obejrzeli część artystyczną, przygotowaną przez uczniów klas: Ia, Ib, IVa, IVb, Vc, VIb pod kierunkiem wychowawczyń klas pierwszych. Uczniowie poprzez wiersze, piosenki i taniec uświetnili wszystkim ten wyjątkowy dzień. Ten dzień był również uroczysty z innego powodu, przyjęliśmy w poczet szkoły nowych uczniów – pierwszoklasistów. Pierwszaki uroczyście wypowiedzieli słowa ślubowania. Ceremonii pasowania na uczniów, dokonała Dyrektor SP2 Pani Magdalena Umińska. Przy tej doniosłej chwili, towarzyszyli uczniom rodzice, za co im dziękujemy. Na koniec uroczystości, wszyscy z zadowoleniem odtańczyli taniec radości. Tan dzień dla naszej społeczności był szczególny też z innego powodu. Pierwszy raz na apelu zaśpiewaliśmy hymn szkoły nr 2. Autorem słów i melodii hymnu jest pani Renata Rawlik, a pierwszy raz zaśpiewali go uczniowie klasy 3a.

            Od tej pory każda szkolna uroczystość będzie rozpoczynała się od naszego szkolnego hymnu.

            Organizatorzy

            GALERIA

          • METODA ORTOGRAFFITI NA MATEMATYCE? TAK!

          • W pracy nauczyciela ważne jest reagowanie na zmiany dokonujące się we wszystkich obszarach związanych z nauczaniem  i wychowaniem. Dlatego też chętnie poszukuję niekonwencjonalnych form i metod pracy, które wzbudzają zarówno w uczniu, jak i w nauczycielu motywację oraz kreatywne podejście do procesu dydaktycznego. Program Edukacyjno-Terapeutyczny ORTOGRAFFITI na którym bazowałam przy tworzeniu zajęć „Matematyczne ortograffiti”, to kompleksowy system pomocy dla uczniów z dysleksją i z zaburzeniami zdolności matematycznych.

            Metoda ORTOGRAFFITI ze względu na swój charakter terapeutyczny jest przyjazna uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Z tego programu mogą również korzystać uczniowie niemający trudności w nauce. „Matematyczne ortograffiti” to zajęcia wspierające każdego ucznia dbając o jego rozwój. Uczniowie będą mogli przekonać się, że czas spędzony na nauce matematyki może być czasem ciekawym. Podczas zajęć wykorzystywane będą pomoce dydaktyczne „ORTOGRAFFITI Myślę, rozumiem, liczę”, a także sprzęt otrzymany w ramach programu Laboratoria Przyszłości, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
            Założylismy Klub Ortograffiti, aby rozwijać umiejętności matematyczne, a następnie rozpoczęliśmy zajęcia z przytupem.

            Monika Kubica 

          • ŚWIATOWY DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

          • 10 października obchodzone jest święto miłośników planszówek. Zabawy z wykorzystaniem gier planszowych mają wiele zalet, bo kształtują postawy koleżeńskie, uczą cierpliwości, wyrabiają nawyki przestrzegania dyscypliny i reguł gry. To doskonały sposób na rozrywkę połączoną z edukacją, integracją, a także wspólną zabawę. Tego dnia w świetlicy szkolnej uczniowie spędzali czas grając w swoje ulubione gry planszowe. Pojawił się tradycyjny Chińczyk, Bystre oczko, a także warcaby.

            Uczniowie z klasy 4b poznali grę Superfarmer, która uczy liczenia, przewidywania i planowania. Dowiedzieli się jaka jest historia tej gry, a także to, że jej twórcą jest wybitny polski matematyk, profesor Karol Borsuk. Reguły tej gry są unikalne. Prawdopodobnie profesor pierwszy raz na świecie zastosował w grze planszowej 12-ścienną kostkę. Oryginalny pomysł i proste zasady sprawiły, że gra Superfarmer stała się międzynarodowym hitem!  Podczas tej gry uczniowie nie tylko się bawili, ale przede wszystkim poprzez zabawę nabywali umiejętnosci matematycznych. Warto znać grę Superfarmer, bo każdego roku w czerwcu odbywają się Szkolne Mistrzostwa o tytuł Superfarmera, które cieszy się od wielu lat popularnością wśród miłośników planszowek. Już dzisiaj zapraszamy chętnych do rozgrywek!

            Celem świetowania Dnia Gier Planszowych było zintegrowanie uczniów oraz propozycja wspólnego spędzania czasu z rówieśnikami, bez świata elektronicznego.

            Monika Kubica, Waldemar Pożarycki

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

  • EduPage
  • GRANNA
  • Muzeum POLIN
  • Urząd Miejski w Dębnie
  • Kuratorium Oświaty w Szczecinie
  • Minister Edukacji i Nauki
  • Laboratoria Przyszłości
  • Biblioteka Publiczna w Dębnie
  • ZCDN Szczecin
  • WOM Gorzów Wlkp