• TRIMINO POMAGA UPORZĄDKOWAĆ WIEDZĘ O LEKTURZE

• Podczas realizacji innowacji “Z książką przez rok szkolny” uczniowie wykonywali zadania z wykorzystaniem trimino.Ta metoda aktywizuje uczniów i pomaga usystematyzować wiedzę o lekturze. Trimino poświęcone lekturze ,,Mały Książę” wymagało od uczniów klasy 7a rozległej wiedzy  o lekturze oraz umiejętności odczytywania symboli.

Zadanie z wykorzystaniem trójkątów siódmoklasiści wykonywali indywidualnie, ale podczas ćwiczenia otrzymywali jednorazową podpowiedź, o ile takiej potrzebowali. Mogli dowolnie  korzystać z lektury, jednakże czas wykonywania ćwiczenia był ograniczony.
            Trimino to sposób na aktywną naukę i dobrą zabawę.

• KODY QR NA LEKCJI POŚWIĘCONEJ LEKTURZE

• Wykorzystanie kodów QR na lekcji języka polskiego w klasie 5b wprowadziło element ciekawości i rywalizacji. Pod kodami QR zostały ukryte polecenia do lektury ,,Katarynka”.
            Uczniowie podczas lekcji korzystali z własnych telefonów. Pracowali w parach, wspólnie redagując odpowiedzi na ukryte pytania.

Zakodowanych poleceń było na tyle dużo, aby uczestnicy zajęć mogli swobodnie zmieniać miejsca i nie przerywać aktywności. Warunkiem przesiadki było wykonanie zadania, które losowo wybrali.  Na kolejnej lekcji wspólnie sprawdziliśmy wykonane ćwiczenia.
            Podczas zajęć uczniowie byli zmotywowani. Z zaciekawieniem korzystali z narzędzi TIK. Uczyli się poprzez poszukiwanie i dociekanie, korzystając z lektury i zasobów internetowych.

• DYSKOTEKA SZKOLNA

• 28 września, w godzinach popołudniowych, odbyła się dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach, grach i zabawach. W konkursie na „niespodziankę” wygrał Wiktor Skoczylas kl.4a.

Podczas dyskoteki mogliśmy usłyszeć „topowe” przeboje polskich i zagranicznych artystów. Dyskoteka została przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Z pewnością to nieostatnia taka impreza.