• MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - PAŹDZIERNIK 2023

• Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole tradycyjnie zaczynają się wystawą prac plastycznych uczniów naszej szkoły. W bieżącym roku szkolnym najmłodsi uczniowie z klas 1-3 wykonali ilustracje do wystawy pt. ”Książka moim przyjacielem”. Na poziomie klas 4-8 powstały estetycznie wykonane i bardzo ciekawe prace uczniów na temat ”Książka moim oknem na świat”.

Tylko nieliczni młodzi ludzie podjęli próbę napisania rymowanki o czytaniu i książkach, ale za to z jakim efektem! Teksty udostępniam na zdjęciach. Zaplanowanych atrakcji w październiku jest więcej. Zatem zachęcam do uczestnictwa w zabawie z literaturą! Świętujmy razem!
            Opracowanie: Renata Kunisz

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

• W dniu dzisiejszym w naszej szkole nie zapomnieliśmy o obchodzie Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest 10 października od 1992 roku. Został zapoczątkowany jako coroczna działalność Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego. Tegoroczne hasło obchodów podkreśla, że zdrowie psychiczne jest podstawowym prawem człowieka dla wszystkich ludzi.

Każdy, kimkolwiek i gdziekolwiek jest, ma prawo do najwyższego osiągalnego standardu zdrowia psychicznego. To prawo do ochrony przed zagrożeniami dla zdrowia psychicznego, prawo do dostępnej, akceptowalnej i dobrej jakości opieki zdrowotnej oraz prawo do wolności, niezależności i włączenia do społeczności. Każdy z nas powinien pamiętać,że nasze zdrowie psychiczne powinno być czynnikiem nadrzędnym w życiu każdego człowieka.Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oczywiście o tym pamiętają

Martyna Kalicka

• ZAWODY W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

• W dniu 5.10 2023 nasza Szkoła wzięła udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Różańsku.
            Nasi uczniowie rywalizowali w 4 wyścigach i zaprezentowali się na miarę swoich możliwości.

• CZY POTRAFISZ BYĆ OFFLINE? - LEKCJA ONLINE

• 6 października uczniowie klasy 5b uczestniczyli w lekcji wychowawczej przeprowadzonej online przez Stowarzyszenie Mentalnie Równi. Lekcja „Jestem offline. Profilaktyka uzależnień od nowych technologii i zapobieganie cyberprzemocy” odbyła się w ramach programu o nazwie „Godzina wychowawcza ze zdrowiem psychicznym”. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w dzisiejszym, pełnym wyzwań świecie. Dzięki udziałowi w programie uczniowie mają okazję do głębszego zrozumienia zaburzeń zdrowia psychicznego oraz zdobycia praktycznych narzędzi do wsparcia siebie i innych w trudnych momentach życia.

Lekcja zachęcała do ograniczenia czasu spędzanego w sieci. Zaprezentowano uczniom wiele ważnych, merytorycznych treści związanych z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą wirtualny świat, przy całym swoim niezaprzeczalnym bogactwie i dobrodziejstwie. Zostały poruszone kwestie zachowań związanych z byciem w sieci, które powinny nas zaniepokoić. Wskazano, jak zapobiegać rozwojowi tego rodzaju uzależnienia oraz mówiono o tym, jak wiele możliwości oferuje nam świat rzeczywisty. Zbyt często odrzucamy je na rzecz przestrzeni wirtualnej, a negatywne skutki tego w wielu sferach naszego życia są potem trudne do przezwyciężenia. Swoją prezentację prelegentka wzbogaciła przemawiającym do wyobraźni i wzmacniającym przekaz filmem.
            Dziękujemy za lekcję, która skłoniła nas do refleksji i zachęciła do dalszej dyskusji, zarówno w szkole, jak i  domu rodzinnym.