• „SPOJRZYJ NA ŚWIAT STRONNICAMI KSIĄŻKI” - O PSIEJ WIERNOŚCI

• Dżok to bohater książki Barbary Gawryluk. Został zabrany przez pana Nikodema ze schroniska jako dorosły już pies. Odwdzięczył się wiernością i dokonał bohaterskiego czynu.

Uczennice z klasy 6A Ola i Natalia w ramach akcji czytelniczej „Spojrzyj na świat stronnicami książki”, przeczytały w klasach I i II fragment tej wzruszającej historii. Książka jest w zbiorach biblioteki szkolnej.
            Zapraszamy do czytania!
            Opracowanie: R. Kunisz

• WYCIECZKA NA WYBRZEŻE

• W środę, 18 października, uczniowie klasy 5a, 5c i 4a wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę w północne regiony naszego województwa. Po dotarciu do Świnoujścia, popłynęliśmy promem do Fortu Gerharda. Tam przeżyliśmy między innymi zwiedzanie lochów, musztrę, pasowanie i… spotkanie z kozami. Następnie wspięliśmy się na latarnię morską.

Po krótkiej podróży weszliśmy na wzgórze Zielonka, skąd mogliśmy podziwiać Wsteczną Deltę Świny oraz poszliśmy nad jezioro Turkusowe. Później odwiedziliśmy Zagrodę Pokazową Żubrów, która znajduje się w Wolińskim Parku Narodowym w Międzyzdrojach. Oprócz żubrów zobaczyliśmy bieliki, sarny i dzika.

Zmęczeni i pełni emocji wróciliśmy wieczorem do domu.

E. B.

• SUDOKU NA LEKCJACH POŚWIĘCONYCH LEKTURZE

• Sudoku literackie polega na wpisywaniu terminów/haseł/ pojęć z lektury w specjalną tabelę. Układanie słów we właściwej kolejności niesie ze sobą wiele korzyści dla mózgu. Takiego sudoku nie kupimy w żadnym sklepie. Przy ich tworzeniu skorzystaliśmy z możliwości, jakie daje nowoczesna technologia. Sudoku o umiarkowanym stopniu trudności układali uczniowie klasy 5b, 7a i 8a.

Logiczna układanka dotyczyła lektur omawianych na lekcjach języka polskiego: ,,Katarynki”, ,,Małego Księcia”, ,,Kamieni na szaniec”. Podczas pracy na lekcji wyjaśnialiśmy znaczeniu słów zamieszczonych w sudoku i porządkowaliśmy wiedzę o lekturze szkolnej. Układanie sudoku to świetny trening postrzegania, pamięci, logiki i koordynacji. Ponadto sudoku uczy radzić sobie ze stresującymi sytuacjami, rozwija zdolności matematyczne i analityczne.