• PAINTBALL - ZABAWA KLASY 6B Z OKAZJI DNIA CHŁOPCA

          • Tegoroczne święto Chłopców spędziliśmy w plenerze. Propozycja rodziców przypadła chłopcom do gustu. Aktywny wypoczynek i ognisko było świetną formą relaksu oraz integracji klasy. 20 września, po skończonych zajęciach, spotkaliśmy się na terenie gry w Paintball w Namyślinie. Określenie reguł gry, zasad bezpieczeństwa, próbne strzały do tarczy i uczestnicy byli gotowi do zabawy. 

            Zabezpieczeni w kaski, kamizelki i wyposażeni w broń kulkową z farbkami mogli ruszyć do boju. Emocji nie było końca! Zmiany strategii, składów zespołów i chęć zwycięstwa napędzało zabawę. Po wyznaczonym czasie uczestnicy mogli odpocząć i posilić się przy ognisku. Jednak wszystko co miłe, szybko się kończy:)
            Szczególne podziękowania dla rodziców, zaangażowanych bezpośrednio w popołudniowe spotkanie klasowe; Państwu Wierzbickim, Pani K. Wojcieszonek, I.Wolskiej, A.Nowak i Panu Ł. Lewandowskiemu.
            Iwona Olobry

          • DZIEŃ MARZYCIELA , CZYLI KIM CHCIAŁBYM/ - ABYM BYĆ W PRZYSZŁOŚCI?

          • W dniach 15-29.09. 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Marzyciela. Miał on na celu wyzwalanie pozytywnych uczuć i myśli, wzmacnianie poczucia własnej wartości, a także zmniejszenie stresu związanego z pobytem w szkole. W tym dniu porozmawialiśmy z uczniami o zawodach, gdyż wybór zawodu jest ważną decyzją w życiu człowieka, ponieważ dotyczy jego przyszłości. Dzieci często bawią się w policjanta, nauczyciela, strażaka, lekarza, fryzjerkę, nie zdając sobie sprawy, że przez zabawę przygotowują się do wyboru zawodu. Przyglądają się też zawodom wykonywanym przez dorosłych, zwłaszcza przez rodziców. W tym celu zostały opracowane  propozycje aktywności dla klas I-VIII, które wychowawcy mogli dowolnie zmodyfikować.

            Uczniom szczególnie spodobała się aktywność ,,W przyszłości będę…”. Zadaniem uczniów było udawanie, naśladowanie, odgrywanie zawodu aż do chwili włączenia  muzyki. Ponadto chętnie losowali karteczki z nazwą zawodu, aby wyjaśnić, czym zajmuje się wspomniana osoba. Młodsi uczniowie kolorowali lub rysowali przedstawicieli różnych zawodów. Starsi uczniowie układali historyjki, w których bohaterem był przedstawiciel wylosowanego zawodu. W opowiadaniu uczniowie wykazywali się, że rozumieją, czym zajmuje się wylosowana postać i jak bardzo potrzebny jest dany zawód. Autorskie historyjki zostały w klasie przeczytane  i omówione. Ponadto zastanowiliśmy się nad tym, jakie predyspozycje powinna posiadać osoba, która chciałaby w przyszłości pracować jako np. jubiler. Klasy starsze układały także nazwy zawodów w kolejności alfabetycznej oraz redagowały dialogi z wykonawcami różnych zawodów. Akcja szkolna uświadomiła, jak duża jest możliwość wyboru zawodu. Uczyła szacunku do pracy ludzkiej. Integrowała społeczność klasową i szkolną. Zwracała uwagę na  wrażliwość i otwartość na potrzeby innych ludzi.
            Wioletta Rafałowicz

          • WYCIECZKA KLAS TRZECICH

          • W środę 27.09.2023 roku z okazji zbliżającego się Dnia Chłopca klasy trzecie udały się do Bio Gospodarstwa w Czelinie. Na miejscu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Na początku dzieci zostały zapoznane z miejscem, w którym odbywały się zajęcia. 

            Odwiedziły daniele, muflony, jelenie, konie, kuce i co najważniejsze renifery. Przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o poszczególnych zwierzętach. Dzieci mogły karmić je i dotykać. Następnie uczniowie zjedli przygotowane kiełbaski. Po posiłku udaliśmy się wszyscy na plac zabaw. Największą frajdą był zjazd tyrolką, jazda na kucykach, łowienie rybek oraz łapanie renifera na lasso. Dużym powodzeniem cieszył się też tor przeszkód. Pod koniec zabawy piekliśmy podpłomyki, które jedliśmy z własnoręcznie robionym dżemem.
            Wrażenia były niezapomniane, radość na twarzach dzieci była dowodem, że wycieczka się udała.
            Wychowawczynie klas trzecich

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

  • EduPage
  • GRANNA
  • Muzeum POLIN
  • Urząd Miejski w Dębnie
  • Kuratorium Oświaty w Szczecinie
  • Minister Edukacji i Nauki
  • Laboratoria Przyszłości
  • Biblioteka Publiczna w Dębnie
  • ZCDN Szczecin
  • WOM Gorzów Wlkp